Проблеми

Не секрет, що найбільше проблем виникає з переплануванням квартир. Ви купуєте квартиру, техпаспорт на яку було виготовлено раніше або ж виготовлено приватним підприємством, де не вказано перепланування. Тобто, цей документ уже не відповідає дійсності. А попередній господар міг знести не лише міжкімнатні перегородки, а й несучі стіни, що може загрожувати цілісності всього будинку. Ви б хотіли стати власником такого помешкання та нести усі ризики таких «покращень»? Щоб убезпечити себе від «сюрпризів», покупець може вимагати від продавця виготовлення нового технічного паспорта на квартиру. Комунальне підприємство «Бердичівське МБТІ», у випадку встановлення перепланувань в квартирі, надасть ще і довідку з їх описом та деталізацією.

На сьогодні технічну інвентаризацію здійснюють і комунальні, і приватні підприємства, тому замовник має вибір, до якого підприємства звернутися для здійснення інвентаризації. Разом із тим,  звертаємо Вашу увагу на те, що фактично право вибору виникає лише щодо новозбудованих об’єктів нерухомого майна. Це пов’язано із тим, що інвентаризація має бути виконана відповідно до вимог «Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації», яка є єдиним  нормативним документом для проведення технічної інвентаризації нерухомого майна і в якій чітко прописано, що на кожний об’єкт нерухомого майна заводиться інвентаризаційна справа після проведення первинної інвентаризації. Ця інвентаризаційна справа ведеться протягом всього терміну існування відповідного об’єкта. Тобто, усі інвентаризаційні справи на об’єкти нерухомого майна, на які хоча б раз оформлявся технічний паспорт до 2013 року, зберігаються в архіві нашого підприємства.

Виходить, що, згідно із законом, всю подальшу інвентаризацію таких об’єктів повинні виконувати тільки ми. А от щодо новозбудованого майна, тут інвентаризацію може провести як комунальне, так і приватне підприємство, за вибором замовника.